PODÍVEJTE, PADÁ HVĚZDA

aneb

Jak nám do dílny spadla kolekce až z nebesVánoční kolekce je pro nás zlatý hřeb celého roku. Ačkoliv jsme letos nechali červenou, zlatou a zelenou barvu stranou, vytvořili jsme nejzářivější kolekci všech dob. Povedla se nám totiž doslova hvězdná. Abyste měli představu, jak taková kolekce vzniká, vyzpovídali jsme my, jelení parta, jelení stvořitelku Báru.


Zašedlé tóny mlhové, mořské a popelové jsou Bářiny nejoblíbenější barvy, a když se rozhlédnete po ateliéru, jsou vlastně všude. U pokladny, u krbu, v dílně a dokonce i v Bářiných očích.
“Každý rok si vyberu barvu, která se prolíná celou kolekcí a výzdobou. Až letos jsem si uvědomila, že vlastně ty naše typické jelení barvy ještě o Vánocích neměly hlavní slovo. Pravda, napadlo mě, že to zákaznice nemusí přijmout, zvláště české dámy se těší na typickou barevnost červeno-zlatá. Někdo ale musí bořit bariéry ne? :),,

A tak měla Bára po jedné květnové procházce se svým manželem jasno. Vytvořila návrh, dala dohromady všechny možnosti a kolekce se začala rýsovat.
Proč zrovna vánoční hvězdy?

Když padá hvězda, něco si přejeme. Proto jsou tím nejkrásnějším symbolem Vánoc. Můžete je vidět na špičce stromku, za okny složené ze světýlek, v květináči ve formě červené vánoční hvězdy a hlavně, snad v každém z nás se o Vánocích taková hvězda rozsvítí.,,Symbol hvězdy je pro mě v životě hodně důležitý. Hvězda pro mě osobně je stabilní symbol ochrany a už v mládí jsem se jím začala obklopovat.,,

Letos se ve vánoční kolekci také objevily nové a originální druhy šperků. Některé dokonce bez jelena! Inspirace vánočním věncem a jmelím je nepřehlédnutelná, obzvlášť na broži Felicis, která má tvar věnečku a je doplněna o mikro jelínka. Úplnou novinkou je ale také set midi brože a náušnic bez jelenů. Hlavní myšlenkou kolekce je, aby se dala co nejrůzněji kombinovat a zákaznice tak mohly nosit více kousků najednou.


Kameny, kameny, kameny

Ty daly hvězdné kolekci tu pravou zář. Stojí za nimi český výrobce skleněných kamenů, který se stále drží ruční výroby.


,,Na vymýšlení nových kolekcí se pokaždé moc těším hlavně i kvůli výběru kamenů. Začnu většinou barvou a typem kamene. I přes obrovskou škálu skel mám občas velmi specifické nároky na odstín. Je neuvěřitelné, že sotva svou představu vyslovím, za chvíli mám z jednoho skla vymáčklých několik odstínů barvy. Připadám si občas jako dítě v hračkářství snů.”

Pro vánoční kolekci jsme vybrali unikátní druh kamene, do kterého je vkládán plátek pravého stříbra. Z běžného tvaru mugle tak vykouzlí kámen s nekonečnou hloubkou. O zvýraznění krásné barvy skla ani nemluvě.


Aby toho nebylo málo, kromě originálních kamenů jsou v kolekci také použité sametky vyrobené před více než osmdesáti lety. Výběr českých sametek nebyl úplně dostačující a tak Bára lovila v zahraničních vodách.


,,Sametový skvost jsem objevila u obchodníka v Řecku. Nabízel omezené množství starožitných sametek ze 30. let, které pocházejí ze Švýcarska a jsou ze 100% bavlny, což už se v dnešní době moc nevidí. Předčily mé očekávání. Tak krásný šedomodrý odstín a takovou hebkost jsem ještě nikdy neviděla. Navíc metráž byla v dokonalém stavu. Jsem ráda, že zákaznicím mohu dopřát takové sběratelské kousky.”

A jaké je jelení vánoční přání u padající hvězdy?

“Přeji si, aby každý mohl strávit o Vánocích čas se svou nejmilejší hvězdou, ať už je to kdokoliv. Všem jelením fanouškům přeji, aby jim jeleni dělali radost po celý rok. Celé jelení partě přeji, aby načerpali mezi svátky novou energii, protože jejich tempo a nasazení bylo obdivuhodné. A nám s Petrem přeji hodně spánku, na který jsme od podzimu neměli moc čas :),,
Přejeme vám krásné jelení Vánoce plné nejtřpytivějších hvězd a mnoho úspěšných jeleních skoků v roce 2018.Naši Jelínci baští sušenky, aby vám mohli nabídnout to nejlepší z jeleních služeb. Skákáním po tomto webu souhlasíte s použitím cookies. Více o cookies OK